The Passing

W zeszłym tygodniu, jak sami zresztą zauważyliście, blogowanie mi trochę nie wyszło. Cisza i pustka zapanowały w mych skromnych progach. Ale zaprawdę powiadam wam, czas ten nie był stracony. Dzięki opanowaniu technik medytacyjnych 14 stopnia Zen, udało mi się otworzyć 3 oko, na czole, dzięki niemu widzę teraz więcej, ale zwracam też sporo niezdrowej sensacji w towarzystwie. Skupiając się na otwarciu wewnętrznego ja i przekierowywaniu energii do środkowej czakry odpowiedzialnej za równowagę wewnętrzną, uzyskałem odwiedź na odwieczne pytanie ludzkości: „Jak przymocowuje się teflon do patelni?”. Niestety nie mogę wyjawić teraz tej odpowiedzi, bo mogło by to spowodować niebezpieczne zakłócenia w naszej rzeczywistości, a w ostateczności doprowadzić do kolapsu wszechświata. Tak więc wracam do bardziej przyziemnych spraw, czyli gier komputerowych made by Valve.

***

Już chyba mija miesiąc jak gram w Left 4 Dead 2 i oprócz recenzji dema, niewiele napisałem na temat tego tytułu. Może dlatego, że nie ma o czym pisać, a może żeby was nie drażnić? 🙂 Tak czy siak, trzeba nadrobić zaległości. Dzisiaj będzie L4D2 i to o czym obecnie jest najgłośniej, czyli nowa, dodatkowa kampania – The Passing.

Wszystko przemija

Niestety nic nie trwa wiecznie, nawet bohaterowie gier komputerowych, chociaż książę Duke cały czas próbuje nas przekonać, że to nieprawda. Na The Passing wszyscy czekali głównie z tego powodu, że miały pojawić się w nim postacie z pierwszej części gry. Nie wszystkim się to udało. Nie powiem komu, bo ci co chcieli już wiedzą, a o spojlerach nie dawałem ostrzeżenia, więc nie chce psuć niespodzianki przyszłym posiadaczom Lefta.

Valve świetnie wystartowało z filmowych teaserem zapowiadającym The Passing, jednak w samej grze już czegoś zabrakło. Interakcja z postaciami z jedynki jest znikoma, mamy tylko 2 zaskryptowane scenki. Co prawda podczas finału dostajemy też od nich wsparcie „ogniowe”, ale nie ma mowy o usłyszeniu jakiejś ciekawej historii czy reakcji na nasze komendy. Inną sprawą jest to, że sekwencja otwierająca kampanię ma kilkanaście wersji. To jest duży plus, bo niektóre wymiany zdań są bardzo ciekawe 🙂 Chyba wszystkie zawarte są w tym filmiku (uwaga spojlery):

Sama rozgrywka jest dosyć fajna, jednak nie ma tu jakiegoś wielkiego, zapierającego dech w piersiach zakończenia. Finał to zwykły Scavange, czyli zbieranie kanistrów z benzyną, może z tą różnicą, że obszar po którym się poruszamy jest trochę większy niż normalnie w tym trybie.

Mapy są 3, jak w Crash Course, ale bardziej urozmaicone, w ogóle wydaje mi się, że The Passing bliżej klimatami do pierwszej części L4D niż do dwójki – dużo ciasnych pomieszczeń, rozbudowane podziemia. Odwiedzimy kilka barów i klubów, kafejkę internetową, niedokończony imprezę ślubną, rozkopaną drogę i inne ciekawe i niebezpieczne miejsca. Do tego dostajemy nową giwerę M60 (która zmiata wszystko jak burza) i kij golfowy (nic specjalnego). Trochę szkoda, że Valve dodało tylko jedną broń wręcz. No bo co to za problem dla takiego studia dorzucić jeszcze kilka modeli? Ja chętnie bym rozwalał zombiaki np, różowym flamingiem 😀

Z ciekawszych rzeczy trzeba wspomnieć jeszcze kufry z nielimitowaną ilością itemów, jak: pillsy czy pipe bomby, żyć nie umierać. Autobus Midnight Riders też ma swoje chwile sławy, a z głośników sączy się nowy kawałek zespołu.

Według mnie dodatek się jak najbardziej udał, gra się fajnie, a do tego kampania jest naszpikowana różnymi ciekawostkami, co chwilę Valve mruga okiem w stronę graczy.

Będzie się działo

Całości szczęścia dopełnia nowy tryb, tak zwane mutacje, które modyfikują dotychczas znane reguły gry. Co tydzień wypuszczana będzie nowa, a w sumie jest ich 20. Tak więc Valve w całkiem sprytnie zapewniło swojej grze żywotność co najmniej na kilka przyszłych miesięcy. Pierwszy dostępny modyfikator to Realism Versus, czyli „trochę” trudniejsza sytuacja ocalałych (nie widać poświat wokół graczy i itemów). Kolejne tryby czekają (nieoficjalnie już można w nie grać), a zapowiada się bardzo ciekawie: możliwość gry tylko z piłą mechaniczną, tryb VIP z gnomem w roli głównej, spadające zdrowie i brak apteczek (tylko pillsy), walka tylko na maczety, zgon tylko poprzez strzał w głowę, Survival Versus, czy tajemniczy Ultra Realism. Teraz Left 4 Dead 2 naprawdę stało się wartościowym tytułem.

37 Responses to “The Passing”


 1. 1 spaqin 26 kwietnia, 2010 o 14:19

  „niedokończony imprezę ślubną,” – błąd :3
  „książę Duke” – Duke to już z angielskiego jest książę. Zatem „książę książę”?

 2. 2 Abrakadabra 26 kwietnia, 2010 o 14:41

  A ta liczba na zdjęciu obok twojego nicku to przypadek? 😀

 3. 3 Thirder 26 kwietnia, 2010 o 15:05

  czemu w filmie SCAR ma celownik a w normalnej wersji nie ma ?

 4. 4 zwieracz 26 kwietnia, 2010 o 16:22

  @spaqin,Prawdę mówiąc to nie wiedziałem jak to napisać. Samo Książę to nie każdy by załapał, książę Nukem?… nieee, a chciałem to jakoś po polsku napisać, ale i tak fail :O

  @Abrakadabra, To sprawka szatana :]

 5. 5 Dizzee 26 kwietnia, 2010 o 16:38

  Kupcie mi L4D2 albo wróćcie do gry w „jedynkę” ;D

 6. 6 Raptor 26 kwietnia, 2010 o 16:58

  Podpisuję się pod prośbą Dizziego. Z niecierpliwością czekam na wypróbowanie mutacji 😀

 7. 7 War3st 26 kwietnia, 2010 o 17:04

  „Vafle” wolą trzepać kasę niż robić porządne dodatki.

 8. 8 Thirder 26 kwietnia, 2010 o 22:13

  @War3st
  Wolą ,,trzepać” (zarabiać!) i będą , jakby nie wiadomo było, to oni też z 2 złote władowali w tą grę należy się coś w zamian w postaci kroci od graczy i tak się robi biznes.I to jest oczywiście sprawiedliwe w 124 procen%tach
  @wpis u góry
  ,,uzyskałem odwiedź na odwieczne pytanie ludzkości: “Jak przymocowuje się teflon do patelni?”. Niestety nie mogę wyjawić teraz tej odpowiedzi, bo mogło by to spowodować niebezpieczne zakłócenia w naszej rzeczywistości, a w ostateczności doprowadzić do kolapsu wszechświata”
  Mam pytanie kogo gówno obchodzą takie bzdury jak zaczynać temat lub wpis co bądź o The Passing to nie lepiej od razu od pierwszych linijek go poruszać niż pisać jakieś pseudo osobiste bzdety , po prostu nie umie się nic a myśli się że pomoc zdobędzie się potajemnie wypisując bzdury dotyczące rzeczy gówno znaczących na stronie.Takich bzdet nie widzieć więcej , zawsze wszystko inne jest ciekawsze.

 9. 9 kico 27 kwietnia, 2010 o 07:48

  @Thrider
  chcesz wiecej „takich bzdet” niewidziec? Znam rozwiazanie twojego problemu: wyjdz i nie wracaj. Tylko dla ciebie zwieracz nie zmieni charakteru wpisow (szczegolnie kiedy nikomu innemu to nie przeszkadza).Tak na serio to za kogo ty sie masz?

 10. 10 Raptor 27 kwietnia, 2010 o 12:10

  Thirder, albo jesteś trolem, albo zdrowo jebnięty.
  Tak czy inaczej, powinniśmy cię ignorować.

 11. 11 Arto 27 kwietnia, 2010 o 12:48

  Mapki w Crash Course są dwie.
  Obie ssą jak cholera.

 12. 12 dreamerpl 27 kwietnia, 2010 o 12:48

  @Raptor To go ignoruj znudzi mu się i przestanie >.>(mam nadzieje)

  Co do P(i/a)ssing to mam mieszane uczucia, na początku nie widziałem *spojla* Billa *spojla off*, a do tej pory nie widziałem autobusu z zespołem. Ale mapki są dobrze zrobione, nowe bronie skrzynki, gamemody, nareszcie można skonwertować Francisa i Zoey do l4d2, bo są ich okrzyki Charger itp.

 13. 13 zwieracz 27 kwietnia, 2010 o 19:28

  @dreamerpl, ja też go jeszcze nie widziałem na własne oczy,zaczynam się zastanawiać czy to nie jakiś spisek.

  @Arto, cholera już zapomniałem, myślałem, że było dłuższe. Jednak CC do The Passing nie ma startu.

  @Thirder, ty sobie nie żartuj to jest poważna sprawa, potem jak płyty tektoniczne zrobią back flipa o 180*, a Mars spadnie ci na chatę jak będziesz stawiał kloca, to będzie na mnie. Wiem jak bardzo jesteś ciekaw odpowiedzi, ale naprawdę nie mogę jej teraz udzielić, świat jeszcze nie jest gotowy.

 14. 14 Raptor 27 kwietnia, 2010 o 20:57

  zwieracz, o ile pamiętam płyty tektoniczne miały wykonać frontlipa, burząc delikatny ekosystem toalety Gabe’a Newella.
  BTW wiadomo coś więcej o nowym dodatku do jedynki? Bo o ile pamiętam coś się o tym mówiło.

 15. 15 Thirder 27 kwietnia, 2010 o 22:32

  @Zwieracz
  Nic mądrego nie potrafiłeś napisać i mi bździsz o jakimś ,,stawianiu kloca” (nie wiem o co chodzi , stawiać to można dom ,żadnych kloców nie stawiam może nimi się bawisz w swoim pokoiku) .Następnym razem wysil swoje czarne komóry i napisz coś z sensem.
  Jak chcesz wykonać do wykonaj sobie Dick Flipa o 45* i upadnij na pierwszy wyraz nazwy tego tricku.

 16. 16 Thirder 27 kwietnia, 2010 o 22:37

  @kico
  Chodziło mi o to że nie chce czytać jakiś bzdet tylko informacje tylko związane z grą.
  ,,wyjdź i nie wracaj” – a kto mi dyktuje kuźwa to co ja mam robić , każdy tu włazi bez żadnych zakazów wstępu , to więc tak samo robię to co inni wychodząc tu i wychodząc nie rozumiem twojego głupiego toku myślenia.Po za tym nic mnie to nie obchodzi że inni nic nie potrafią doradzić do debilnego stylu rozwijania wpisu , na to nic nie poradzę.
  ,,Tak na serio to za kogo ty sie masz?” – na to pytanie to tylko mądry by odpowiedział , nie ty z pewnością :]

 17. 17 Thirder 27 kwietnia, 2010 o 22:57

  @dreamerpl
  Masz mieszane uczucia no i co z tego jest za darmo nie ma co mieszać z Crash Course’m raczej było podobnie a to wszystko przez to że to jest za darmo a oni na darmowych fuchach (na PC) nie czują się całkowicie zmotywowani do pracy dlatego ciesz się tym co masz , jak już taki jesteś do przodu to są narzędzia nie … ? zawsze się można tym zainteresować (Authoring Tools) i stworzyć coś kreatywnego niż samo pieprzenie.
  Nie widziałeś Bill’a a okulary się nosi 🙂 ? bo bzdurą by było gdyby go tam nie było oczywiście nie będzie w takiej formie jak dotychczas ale opactwo nad gonitwą za karnistrami sprawuje BY oczywiście WYGRALI nowi surwiwoży :]
  Autobus z zespołem można zobaczyć jak szybciej wyrwie się dupę z budynku w stronę lewą do ogrodzenia ale pojawia się raczej losowo niż zawsze.
  ,,nareszcie można skonwertować Francisa i Zoey do l4d2, bo są ich okrzyki Charger itp” a co powodowało wcześniej że nie można było skonwertować ich okrzyków (może to że są w innych lokacjach) ?
  Nie rozumiem już całkiem po napisane jest ,,Charger itp.” a w Left 4 Dead 2 go nie ma widzę kłopoty z wzrokiem straszliwe.
  Jak się tak słabo orientujesz w Leftach to graj sobie dalej w ukochanego Team Fortress 2 i nie wdrażaj się w tematy Lefta dotyczące.

 18. 18 rave 27 kwietnia, 2010 o 23:26

  thrider, do kazdego musiales osobny komentarz pisac :< nie podoba ci sie cos u zwieracza to wypierdalaj a nie .

 19. 19 Thirder 28 kwietnia, 2010 o 00:00

  @rave
  ,,wypierdalaj” to każdy cap potrafi powiedzieć 🙂

 20. 20 kico 28 kwietnia, 2010 o 08:11

  @thrider
  Ponawiam pytanie: za kogo ty sie masz? Napisales ze tylko madry czlowiek by odpowiedzial (a ja wcale nie musze nawet probowac odpowiadac, bo nikt tego pytania mi nie zadal jeszcze) wiec odpowiedzi oczekuje, bo nie mam cie za debila tylko za kogos kto albo lubi wkurwiac innych albo ma odmienne zdanie na kazdy temat i proboje wszystkim swoja racje udowodnic(po zatm zajebiscie ciekawi mnie odpowiedz 😀 ).

 21. 21 dreamerpl 28 kwietnia, 2010 o 08:29

  @thrider
  .>, dla twojej wiadomości w l4d1 nie było nowych zombie, ale teraz kiedy w końcu znają ich nazwy można w pełni przerzucić Zoey i Francisa do 2 gdyż mają wszystkie potrzebne ścieżki dialogowe. Zadowolony czy jeszcze coś.

  Ps: Zwierku błagam nie blokuj mu możliwości pisania komentarzy tak fajnie sie to czyta :D.

 22. 22 TONY_ 28 kwietnia, 2010 o 11:21

  Też ostatnio wziąłem na warsztat The Passing i – podobnie zresztą jak ty – bardzo chętnie ponaparzałbym te blade mordy czymś innym, niż tylko kijem golfowym czy innym standardowym crapem ; )

 23. 23 Arto 28 kwietnia, 2010 o 12:00

  @Thirder
  Bądź rebeliantem. Idź na pohybel skurwysynom i pokaż, że jesteś lepszy od nas wszystkich, którzy tu wchodzimy. Wyróżniaj się, nie wchodź „tak jak wszyscy”, bądź inny.

 24. 24 War3st 28 kwietnia, 2010 o 13:37

  Chce żeby w nowym dodatku do L4D2 dodali nowe bronie melee takie jak: Szklanka, płyta DVD, kartka papieru, kabel, pudełko od Halo, oczy, Zoey i inne!

 25. 25 TONY_ 28 kwietnia, 2010 o 14:29

  @War3st
  Kartka papieru ma większy potencjał niż wszyscy sądzą ; )

 26. 26 dreamerpl 28 kwietnia, 2010 o 14:48

  Zgadzam się, taka jedna przecięła mi kiedyś palec ^.^

 27. 27 NavarioN 28 kwietnia, 2010 o 20:28

  To już tylko dwa kroki od przecinania głów.

 28. 28 Elektryk 28 kwietnia, 2010 o 23:22

  Dziś przeglądałem stare artykuły na Grinderze i zauważyłem, że Thirder kiedyś całkiem mądrze pisał. Tylko teraz coś z nim nie tak. Może znalazł dziewczynę? 😉

 29. 29 Raptor 29 kwietnia, 2010 o 10:34

  Ach, marzy mi się taka jedna broń melee, a mianowicie ręka zombiaka. Najlepiej gdyby takie trofeum zdobyć można było po zabiciu Witch, wyrywasz jej jedno z łapsk i tłuczesz na lewo i prawo zadając zainfekowanym głebokie rany. Byłoby bosko 😀

 30. 30 Thirder 29 kwietnia, 2010 o 14:11

  To co teraz jak damy sobie postaci z jedynki do dwójki to Bill zobaczy własnego trupa ?

 31. 31 Arto 29 kwietnia, 2010 o 14:51

  Nie, po prostu model Billa zamienimy na grubego czarnucha, i po problemie.

 32. 32 zwieracz 29 kwietnia, 2010 o 17:12

  @Raptor, o dlc do jedynki wiadomo tylko tyle, że będzie. Patrząc na ilość mutacji, obawiam się, że dodatek zobaczymy nieprędko, tzn, dopiero gdy ostatnia ujrzy światło dzienne.

  @Elektryk, dla mnie właśnie jego komenty na Grinderze były czymś dziwnym i odbiegającym od „normy” 😀

  @War3st, papier bije kamień xD

  Niech Valve wreszcie pozwoli grać zwykłymi zarażonymi, np, podczas oczekiwania na spawn.

 33. 33 Elektryk 29 kwietnia, 2010 o 23:31

  @Zwieracz
  no ale kiedyś jeszcze umiał gadać z sensem i się nie wyróżniał. Np w artykule o Weekday Warrior.

 34. 34 Thirder 6 Maj, 2010 o 12:25

  @Zwieracz
  @Elektryk
  Właśnie zmieniłem styl z normalnego na chamski bym nie odbiegał od normy przypadkiem 🙂

 35. 35 Septuater 6 Maj, 2010 o 13:21

  @Thirder
  Potrzebowałeś tygodnia na tą wyrąbiście ciętą ripostę?

 36. 36 Thirder 6 Maj, 2010 o 17:49

  @Saptuater
  Nie potrzebowałem tygodnia na tą wyrąbiście ciętą ripostę.Ripostowy kretynie.

 37. 37 elektryk 8 sierpnia, 2015 o 13:52

  I’m now not certain where you’re getting your info, however good topic.
  I must spend a while learning more or figuring out
  more. Thank you for wonderful information I was in search of this information for my mission.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Kalendarz wpisów

Kwiecień 2010
Pon W Śr Czw Pt S N
« Mar   Maj »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum


%d blogerów lubi to: